2018/01/11

film vs. kniha - Dívka ve vlaku

Určitě jste si všichni povšimly mojí nové knihy kterou jsem hodně vystavovala na svém instagramu "Dívka ve vlaku" a, protože byl i natočen film podle této předlohy, který jsem viděla rozhodla jsem se pro vás napsat film vs. kniha.
V knize se vypráví o třech ženách které postupně spojuje jeden a tentýž muž.
Rachel alkoholička kterou podvedl její muž a už 2 roky se stým nemůže vypořádat.
Každý den projíždí kolem domků u trati a každý den se kouká na tentýž dům, dům číslo 15 bydlí tam Jess a Jason a Rachel dochází jaký mají dokonalí pár a jak ona o tomhle vždy toužila ale doopravdy neví jak se jmenují, jestli se mají doopravdy rádi jen si to představuje.....
Jednoho dne když si Reachel normálně projíždí vedle domků u trati a kouká se jako každý den na svůj dům číslo 15 uvidí něco neskutečného zastaví se jí dech a je ochromená jak ona mohla tohle udělat jak mu to mohla udělat!! a hned nato Megs neboli Jess zmizí a Reachel se chce dozvědět co se jí stalo zvlášť po tom co viděla a tak začne pátrat jenže ona ví celou dobu se jí stalo v hloubi myšlenek ale jak byla ten den opilá nic se jí nechce vybavit, co se stalo?

Kniha mi přišla stejná jako film napínavá, svérázní.
Jen se mi nelíbilo jak ve filmu nebily některé detaily které mě se osobně hrozně líbily.
Sice je možná lepší si první pustit film a až pak knihu, protože pak víc pochopíte děj je hrozné dělat nějaký popis něčeho co nejde slovy vyjádřit.
Paula Hawkins která napsala už mnoho děl ale žádné nebylo napsané pod jejím opravdickým jménem nýbrž pod jejím pseudonymem Amy Silver, byly to většinou humoristického děje a teprve teď zašla někam jinam do thrillerů.
Kniha se mi líbila a navnadila mě pro další knihu která vyjde 9.6. 2017 pod jménem "Do vody" též thriller.Žádné komentáře:

Okomentovat