2018/01/11

film vs. kniha - Město z kostí

Konečně jsem dočetla město z kostí. První díl od Cassandry Clare a její série nástroje smrti. Aby jste se dostali do děje tak vám povím o čem kniha vypráví.

Clary je obyčejná puberťačka, která si žije svůj poklidný život v Brooklynu. A jak to tak náctiletý dělají si jednou i Clary vyšla se svým nejlepším kamarádem do klubu, jenže to ještě netušila že se stane svědkem kruté vraždy. Jenže jak to má nahlásit policii když oběť se jen tak vypařila a vraha vidí jenom ona. Clary se následujíc dozvídá že v našem světě je ještě jeden svět lovců stínů do kterého asi zapadá i Clary jak jinak by viděla všechno to co vidí? Dozvídá se že všechno tohle nadání se dědí po krvi kterou má od své matky, která v tu nejtěžší dobu zmizela nebo spíše jí někdo unesl, ale kdo. Vždyť do posud její matka byla obyčejná jak všichni ostatní matky bývají a ona taky?

Clary ve filmu mohla ztvárnit Lily Collins a Jace Jamie Bower. Teda herci mi nějak nesedli Jamie Bower … mmm ... ne určitě bych ho netipla na Jace. Láska mezi Clary a Jace byla dobře zahraná asi to tak bylo, protože herci spolu už dříve chodili. Ale obávala jsem se milostného trojúhelníku a incestu což nakonec vše zahrálo svou roli a chci vidět nebo spíš číst pokračování. Knihu bych ohodnotila jako průměrnou tedy třemi hvězdami a film asi taktéž, ale když na to tak koukám spoustu věcí ve filmu mi nedávaly smysl a byly tam tak postavené jakože tak to bude a jinak ne. Proto pro více otevření tady toho světa bych vám doporučila knihu kde vše mělo své proč.

Při čase čtení jsem se rozhodovala jestli bude ve skupině příznivců či nepříznivců, ale jak sama vidím nejsem ani na jedné straně.


Kdyby jste se náhodou sháněli po knize nebo se jen tak chtěli podívat za kolik tak knihu můžete najít. Tak se podívejte na Srovnáme.cz kde můžete stejné věci najít ve více cenách což podle mě se docela vyplatí protože víme že třeba foťák můžete najít za 8 tisíc ale také za 30. Takže proč se neobhlédnout po slušné ceně?6 komentářů:

 1. Já jsem tedy knihu nečetla, ale film se.mi docela líbil :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem tedy také z počátku viděla film a ten se mi tak líbil, že jsem si musela přečíst i knížku. Sice knížní vydání mě tak nezaujalo jako samotné filmové zpracování bylo to v podstatě to stéjné a zárovneň něco úplně jiného.

   Vymazat
 2. Viděla jsem film, ten mi fajn, ale taky nic extra na co bych se podívala znovu :) Koukala jsem na něj hlavně kvůli Lilly, kterou mám fakt ráda! Jinak ani jsem nevěděla, že je i kniha, ale teď se spíše soustředím na jiný žánr :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No mě se film docela líbil, ale nevím jestli v sériibudu pokračovat jen přec mě to moc neoslnilo

   Vymazat
 3. Knihu jsem necetla ani nevidela film, ale mam tto v planu! Jen knih je na seznamu desne moc tak premyslim, ze prvne kouknu na film. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě se klidně koukni první na film tam to není nějak extra spojlerovaný k tomu je to v knize úplně jinak.

   Vymazat